Dożynki Gminno-Powiatowe w Wąbrzeźnie PDF Drukuj Email

     Chełmżyński Klub Hodowców Gołębi Rasowych 8 września 2012 roku uczestniczył w Dożynkach Gminno-Powiatowych w Wąbrzeźnie.  Na prośbę Burmistrza Miasta Wąbrzeźna Leszka Kawskiego hodowcy z naszego Klubu zorganizowali wystawę gołębi, drobiu ozdobnego i królików. Do dyspozycji  hodowców na czas wystawy oddano  jedną z uliczek przylegającą do rynku miasta. Hodowcy uczestniczący  w wystawie niezwykle sprawnie zajęli się organizacja prezentacji swoich zwierząt, należy nadmienić  że do godziny 10 rano uliczką odbywał się normalny  ruch pojazdów a o godzinie 12 wystawa była rozstawiona. Nasza klubowa koleżanka Agata Sarnecka wraz ze swoja mamą Henryką  dekoracjami nadały  wystawie charakteru dożynkowego.  Matka natura nie poskąpiła pogody odpowiedniej do plenerowej prezentacji naszych podopiecznych.  Wystawa  cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Wąbrzeźna i przybyłych spoza miasta gości. Przez cały czas trwania wystawy  nasi koledzy odpowiadali  na wszelkie pytania dotyczące pochodzenia ras, hodowli, warunków utrzymania zwierząt, dzieci mogły samodzielnie nakarmić króliki i świnki morskie. Rozdano kilkaset ulotek promujących naszą wystawę w lutym 2013 a przy punkcie informacyjnym można było dowiedzieć się w jaki sposób wstąpić w szeregi naszego Klubu. Zwiedzający bardzo pozytywnie przyjęli naszą wystawę, zachwycając się różnorodnością ras i odmian prezentowanych zwierząt.

    Szczególne podziękowania należą się hodowcom powiatu wąbrzeskiego: Wojtkowi i Ernestowi Góralskim, Dariuszowi Grabowskiemu, Kazimierzowi Seroce, Szymonowi i Michałowi Jaworskim, Henryce, Agacie i Karolowi Sarneckim oraz Jerzemu Osińskiemu z Radomina za czynny wkład w organizacje i prezentacje zwierząt na  wystawie a także Zbigniewowi Wróblowi i Sławomirowi Jurkiewiczowi za prezentacje swoich gołębi.

Galeria

 

 
Wystawa Chełmża 2012 PDF Drukuj Email

Dnia  11-12 lutego,  na terenie Hali Widowiskowo –Sportowej Ośrodka Sportu i Turystyki w Chełmży, odbyła się „XIII Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza Chełmża 2012”. Wystawa została objęta patronatem honorowym przez  Burmistrza Miasta Chełmża – Pana Jerzego Czerwińskiego, V-ce Burmistrza Miasta Chełmża – Pana Marka Kuffla oraz przez przedstawicieli Toruńskiego Starostwa Powiatowego: Starostę – Pana Mirosława Graczyka i  V-ce Starostę Dariusza Mellera.

Swój dorobek hodowlany zaprezentowało 73 hodowców, wystawiając  1130 szt., ptaków w tym 1014 gołębi w 64 rasach i 116 szt. drobiu ozdobnego podlegających ocenie sędziowskiej oraz około 50 szt. ptaków i królików w ramach pokazu.

Po raz pierwszy, chcąc urozmaicić prezentowane na wystawie okazy, poszerzono zakres wystawianych zwierząt o  drób ozdobny, króliki oraz ptaki egzotyczne. Najliczniej reprezentowane rasy gołębi to: Garłacz Pomorski 83szt., Kapucyn Staroholenderski  52 szt., Niemiecki Wystawowy    49 szt., Polski Pocztowy Wystawowy i  Wywrotek Wschodniopruski po 34 szt., King 32 szt., Loczek 31 szt., Listonosz Polski i Garłacz Norwicki 30szt., Chiński Gołąb 29szt. Na wystawie można było obejrzeć, poza liczną stawką gołębi min. Pawie, Uszaki Siwe, Bażanty Srebrzyste, Kuropatwy Czerwone, Przepiórki Japońskie, króliki w kilku rasach, kaczki Mandarynki. Zaprezentowano także długoogoniaste kury rasy Feniks, miniaturowe Brodacze Antwerpskie, Bantamki, Sebrytki oraz orientalne Chabo i Kochiny. Polskie rasy drobiu: Zielononóżki, Karzełki Polskie, Gołoszyjki, Kaczki Krajowe eksponowane były przestronnych wolierach.

W wystawie, poza kolegami z sąsiednich organizacji, uczestniczyła liczna grupa hodowców z stowarzyszeń z Pelplina oraz Pruszcza, wszystkim hodowcom którzy zaprezentowali swoje ptaki na naszej wystawie dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję, że spotkamy się w kolejnym sezonie wystawowym.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy sukcesów hodowlanych w 2012 roku.

Fotorelacja z wystawy w zakładce Galeria Wystawy Chełmża 2012

Katalog

 
Wystawa w Szczecinie PDF Drukuj Email

W dniach 28-29.01.2012r. miała miejsce Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego, Królików i Ptaków Egzotycznych. Część kolegów z naszego klubu uczestniczyła w wystawie zarówno jako zwiedzający(wyjazd organizowany przez nasz klub), jak i również w charakterze wystawców. Koledzy, którzy reprezentowali nasz oddział, na pewno z dobrej strony pokazali się na arenie krajowej, a świadczą o tym zarówno oceny jak i poziom ptaków. Obie te rzeczy niechybnie przyczyniły się do zdobycia następujących trofeów i tytułów:

II WICE MISTRZ POLSKI w rasie Garłacz brneński(375pkt.) -  Wolk Emil

ZWYCIĘZCA W RASIE Orlik polski(95pkt.) - Seroka Kazimierz

ZWYCIĘZCA W RASIE(96pkt.) oraz MISTRZ POLSKI(387pkt.) w rasie Zamojski- Seroka Kazimierz

WYRÓŻNIONY W RASIE Skowronek koburski(95pkt.)- Mrowińscy Paweł i Piotr

ZWYCIĘZCA W RASIE(96pkt.) oraz MISTRZ POLSKI(382pkt.) w rasie Chiński gołąb- Sarnecki Karol

II WICE MISTRZ POLSKI w rasie Loczek(375pkt.) - Góralski Wojciech

I WICE MISTRZ POLSKI w rasie Kapucyn staroholenderski(378pkt.) - Wróbel Zbigniew

 

 

Zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 3