Wystawa Unisław 2014 PDF Drukuj Email

 

W dniach 25-26 października 2014 Chełmżyński Klub Hodowców Gołębi Rasowych zorganizował, po raz pierwszy w nowym miejscu, w pięknej przestronnej sali „I Wystawę Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza UNISŁAW 2014”. Wystawa odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Unisławiu przy ul. Spokojnej 16, uczestniczyło w niej 48 hodowców prezentując 636 ptaków poddanych ocenie i około 70 zwierząt pokazowych.

Największą grupę prezentowanych zwierząt stanowiły tradycyjnie gołębie 565 szt. Poza popularnymi w naszym rejonie rasami takimi jak Garłacz Pomorski- 65 szt.,Garłacz Siodłaty Łapciaty -34 szt., Wyrotek Wschodniopruski - 31szt. wystawiono także rzadko występujące na wystawach Pomorskie Daszkookie, Olbrzymy Rzymskie czy Garłacze Gaditiano. Drób ozdobny prezentowany w stawce prawie 70 szt, kilkanaście sztuk królików oraz kilkadziesiąt sztuk świnek morskich i ptaków egzotycznych.
Dziękujemy Wójtowi Unisławi Panu Jakubowi Danielewiczowi za pomoc organizacyjną, wystawcom prezentującym zwierzęta na naszej wystawie oraz zwiedzającym za odwiedzenie nas w nowym miejscu. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pań z miejscowego Ośrodka Kultury które wykonały dekoracje na wystawę.
Na wystawie przyznano: